Przejdź do treści

Nasza oferta

Nasza oferta

Projekt „Postaw na Zdrowie!” w ramach Turnusów Prozdrowotnych to program zabiegów i zajęć dla Pacjentów ukierunkowany na poprawę sprawności wysiłkowej, krążeniowej i oddechowej oraz na poprawę kondycji zdrowia psychicznego. Bogata oferta zabiegowa w ramach Projektu pozwala na świadczenie usług komplementarnych, pozwalających na holistyczne podejście do Pacjenta. Program Turnusów Prozdrowotnych daje możliwość poprawy zdrowia i wypracowania odpowiednich nawyków, które pozwolą na odzyskanie utraconej sprawności. Zapewnia kompleksowe oddziaływanie terapeutyczne, ponieważ sprzyja utrzymaniu odzyskanego zdrowia  i nabrania odpowiednich nawyków na dalsze lata życia. Wyróżnikiem Projektu Turnusy Rehabilitacyjne jest połączenie oddziaływania typowo medycznego z wypoczynkiem i rekreacją ruchową.  Na życzenie Pacjenta zapełniamy mu również czas wolny, proponując indywidualne formy jego spędzania. Naszym wyróżnikiem zatem nie tylko w pełni profesjonalne zabiegi, ale również szeroka oferta rekreacyjna, która pozwoli na umiarkowaną aktywność i lepsze samopoczucie. To kompleksowe podejście do zdrowia pacjentów pocovidowych. 

Poznaj zabiegi jakie oferujemy

KINEZYTERAPIA ODDECHOWA

Leczenie ruchem, gimnastyka lecznicza połączona zćwiczeniami oddechowymi. Celem wykonywanych ćwiczeńoddechowych jest zwiększenie objętości płuc, wzmocnieniemięśni oddechowych oraz skorygowanie wzoruoddechowego, który po przebytych chorobach może być nieprawidłowy. Podstawą tego bloku są ćwiczenia ruchowe. Ruch staje się środkiem leczniczym, mającym wpływ na cały organizm.

POZYCJE ŁAGODZĄCE DUSZNOŚĆ

Ćwiczenie wskazanych przez fizjoterapeutę pozycji pozwoli załagodzić poczucie duszności. Brak tchu powoduje zazwyczajuczucie niepokoju, które dodatkowo zakłóca funkcjeoddechowe. W tym przypadku najważniejsze jest zachowanie spokoju oraz zastosowanie się do technik oddychania, które przedstawią Wam nasi fizjoterapeuci. Stosowanie ćwiczeń oddechowych jest powszechnie uważane za skuteczną i wwielu wypadkach konieczną metodę fizjoterapii osób z zaburzeniami czynności układu oddechowego.

ĆWICZENIA ROZGRZEWKOWE

Ważnym elementem procesu zdrowienia jest powrót do aktywności fizycznej. Dzięki niej wzmocnisz organizm, poprawisz swoją kondycję, zredukujesz stres, odzyskasz energię, czy złagodzisz duszności. Ćwiczenia rozgrzewkowe mają na celu przygotować Twój organizm dorozpoczęcia wysiłku. Dzięki nim unikniesz również niechcianych kontuzji.

ĆWICZENIA WZMACNIAJĄCE

Ćwiczenia wzmacniające polegają na siłowej pracy mięśni. Trening ten wykorzystuje ćwiczenia o charakterze statycznym. Przy tego typu ćwiczeniach najważniejsza jest technika, tj. precyzja wykonywania konkretnych wzorców ruchowych. Odpowiednio wykonany trening pod okiem trenera sprawi, że nabierzesz siły i rozwiniesz mięśnie osłabione przez chorobę.

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Spacer, trucht, jazda na rowerze, czy nordic walking to formy treningu aerobowego oraz świetny sposób na aktywne spędzanie czasu. Wpływają pozytywnie na nasz układ oddechowy mi.in. redukcję bólu płuc przy oddychaniu i efektywne oczyszczanie dróg oddechowych. Wysiłek fizyczny pozwoli ci również oderwać się od problemów, poprawić jakość snu oraz zwiększyć wytrzymałość.

ĆWICZENIA RELAKSACYJNE/ODDECHOWE

Ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe pozwalają na wyciszenie organizmu, uzyskanie stanu odprężenia i uwolnienia od napięć oraz stresu. Relaksacja to najlepszy sposób na przejęcie kontroli nad swoim ciałem. Aktywność ta sprawia, że Twoje serce zwalnia i uspokaja swój rytm, a oddech staje się wolniejszy i głębszy.

ĆWICZENIA AEROBOWE

Areoby, czyli trening tlenowy to aktywność podczas której dochodzi do przyspieszenia akcji serca i oddechu. Ćwiczeniate pozwalają na stopniowe budowanie wydolności podczas każdego treningu, poprawę funkcji mięśni oddechowych, złagodzenie duszności oraz gwarantuje zastrzyk energii i sił witalnych.

TERAPIA MANUALNA

Terapia manualna to naturalna i nieinwazyjna metoda leczenia której celem jest nie tylko doraźne złagodzenie dolegliwości, ale możliwie trwała poprawa stanu zdrowia pacjenta poprzez odblokowanie stawów lub fragmentów kręgosłupa i przywrócenie ruchomości w leczonych obszarach. Oparta jest na solidnych podstawach medycznych i znajomości anatomii organizmu. Pomoże nam zniwelować stany napięcia i przemęczenia oraz zespoły bólowe.